ESSIAC

René Caisse pracovala ako vrchná sestra v malom meste v severnom Ontáriu. V roku 1922 sa prvýkrát dozvedela o zmesi bylín, ktorá dokáže vyliečiť rakovinu. Pri prehliadke jednej svojej pacientky uvidela na jej prsníku jazvu. Spýtala sa ženy na jej pôvod, a jej začala rozprávať svoj príbeh. Žena kedysi ochorela rakovinou prsníka. Lekári odporučili mastektómii, ale pacientka zákrok odmietla. Od liečiteľa z kmeňa Ojibway dostala zmes bylín, ktorá žene pomohla a rakovina nakoniec zmizla.
René táto informácia okamžite zaujala a bylinnú zmes sama získala. Vyskúšala liečbu na svojej tete, ktorá tiež ochorela rakovinou. Účinky boli neskutočné a teta žila ešte ďalších 21 rokov.

René Caisse odišla z nemocnice a začala sama liečiť. Nikdy neprijala nikoho, kto nemal oficiálne potvrdenú diagnózu od lekárov. Napriek tomu sa pohybovala neustále na hranici zákona a často sa vyhla zatknutiu len preto, že liečila zadarmo. Založila si svoju vlastnú kliniku, kde liečili niekoľko sto pacientov týždenne a sláva jej bylinnej zmesi, ktorú nazvala  Essiac,  stále stúpal. Skupinou tajomných darcov jej bol dokonca ponúknutý milión dolárov, ak prezradí zloženie Essiac. René však ponuku odmietla. Darcovia totiž nechceli nijako zaručiť, že liek bude dostupný pre každého človeka.
V roku 1938 bola René Caisse predvolaná pred zákonodarcu, kde mal byť preskúmaný právny status  Essiac. 
V hlasovaní o legalizácii lieku René prehrala o tri hlasy. Nič nebolo platné, že pacienti podpisovali petíciu, na ktorej sa zišlo 55-tisíc podpisov.
Vznikla komisia pre rakovinu na vyšetrenie bylinných prostriedkov. Väčšina Renéiných dôkazov bola zamietnutá. Hoci mala stovky doložených vyliečených prípadov rakoviny, musela kliniku po 8 a pol rokoch zatvoriť. René sa potom psychicky zrútila.
Po zotavení začala s liečbou znovu. Kliniku vystriedal jej vlastné pivnica a pacienti k nej jazdili aj naďalej. Opäť začala byť obťažovaná úrady a niekoľkokrát bola aj zatknutá. Napriek tomu sa sláva Essiac stále šírila.
V roku 1958 dostala pozvanie na testovanie svojho prípravku na kliniku v Massachusetts. Riaditeľom kliniky bol vtedy Dr Charles Brush, osobný priateľ prezidenta Kennedyho. Závery testovaní vyšli veľmi pozitívne, a tak Dr Brush odporučil FDA (US Food and Drug Administration) na schválenie Essiac ako lieku na rakovinu.
Akonáhle liek dorazil do jedného z najväčších centier na výskum rakoviny do Sloan Kettering, výskumy sa začali preťahovať, nakoniec vyzneli do stratena. Nakoniec Essiac schválený nebol.

Vyčerpaná René Caisse pokračovala v liečení pacientov po domácky. Zomrela v roku 1978. Rok predtým dorazilo mnoho jej pacientov na oslavu jej 90 tych narodenín, aby René poďakovali za to, čo pre nich urobila.
 
Objednávky prípravku ESSIAC u nás na objednávku, tel.: 0918 492 159 
 
Nasleduje video, ktoré bolo zrušené z akého dôvodu ? Môžete 3x hádať...