Parazity

Známky prítomnosti parazitov v tele:

Adenóm
Astma

Chudokrvnosť
Nepokojný spánok
Bolestivá menštruácia
Bolesť v močovom mechúre
Epinephritis
Ovaritis
Zápal pečene
Dermatitída

Parazity vo vašom tele vyvolať ochorenie:

Anémia
Alergie
Artritída
Atopická dermatitída
Neplodnosť
Nespavosť
Myalgia
Bolesť kĺbov
Vitiligo
Svrab
Roztrúsená skleróza
Rakovina
AIDS
Seborrhea
Akné
Cirhóza
Kardiovaskulárne ochorenia

Nebezpečenstvo parazitárnych infekcií

Potom, čo sme si zvykli na to, že v nás existujú nejaké baktérie a choroboplodné zárodky, prichádzame na skutočnosť, že v našich telách sú aj iní, oveľa horší nezvaní návštevníci.

Čo človek môže mať parazity?

Tisíce rokov sa prispôsobovali k životu paraziti v ľudskom tele tak dobre, že vaše vlastné telo ich nedokáže rozpoznať a zničiť. Parazity nie sú tak desivé ako ich odpadové produkty, ktoré v niektorých prípadoch môžu ohroziť ľudský život.

Depresívne štatistiky ukazujú, že štatisticky máte šancu byť infikovaní parazitmi v pomere 9 z 10-tich ľudí. V európskych krajinách je parazitmi nakazený každý tretí človek.  Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) rôznymi parazitmi vo svete v priebehu posledných desiatich rokov, infikovaných viac ako 4,5 miliardy ľudí. V Európe je to jeden z troch, a v USA-85-95% populácie.

Do začiatku 21. storočia, vedci zistili, že 95% ľudí na svete je nakazených vírusmi parazitov. 99,9% ľudí, ktorí majú domáce zvieratá, vrátane hlodavcov a dokonca aj vtáky sú prenášačmi parazitov. Podiel parazitárnych ochorení predstavuje 14 miliónov úmrtí ročne, čo predstavuje 25% celosvetovej úmrtnosti - jedna zo štyroch smrti!

Ktoré časti ľudského tela obývajú parazity?

Nedávne lekárske štúdie preukázali, že u 95% dospelej populácie ľudí žije aspoň 1-5 druhov parazitov. V ľudskom tele môže žiť viac ako 300 druhov parazitov. Opačne k všeobecnej viere, že parazity žijú len v našom hrubom čreve, možno ich nájsť v ktorejkoľvek časti tela: v pľúcach, srdci, svaloch, kĺboch, pečeni, pažeráku, krvi, koži, očiach, a dokonca aj v mozgu.

Vzhľadom k súčastnej nepriaznivej ekologickej situácií, vplyvu liekov, vrátane antibiotík, únavy, stresu, zlej výživy, konzervačných látok, spôsobujú u ľudí veľkú záťaž, čo má za následok nízku imunitu. Prakticky všetky parazity spotrebovávajú naše živiny ako sú vitamíny, minerály, najmä železo, hormóny, proteíny, cukor, atď. Jedia všetko a produkujú toxíny. A to nie je všetko.

Dosiahnutím určitej fázy vývoja, jednoducho blokujú imunitný systém, čo má vplyv na tkanivá orgánov. Orgány a systémy už nie sú schopné normálne fungovať, čo vytvára bludný kruh. Parazity znížujú našu imunitu, a to vedie k nárastu ich populácie v našich telách, čo vedie k ich vyššej aktivácii a parazity sa začínajú množiť veľmi rýchlo. Napríklad, Ascaris môže narásť do dĺžky 45 cm a kladú až 245.000 vajíčok denne. Najhoršou vecou je, že niektoré parazity môžu žiť vo vás roky, dokonca desaťročia.

Kým pacienti trávia veľa času a míňajú veľa peňazí, aby zistili príčinu častých bolestí hlavy, kožné alergické reakcie, nevoľnosť, vracanie, opakujúce sa bolesti v pravom hornom kvadrante, neznášanlivosti korenených a vyprážaných jedál - parazity zničia pečeň, žlčník, pankreas. Orgány, kde sa usadili, "votrelci" sa poškodia, zjazvené tkanivo prestane regenerovať. V prípade slabej imunitnej ochrany môže spôsobiť primárnu rakovinu pečene a pankreasu. Neoficiálne odhady z USA (Ross Anderson) a RUS (N.Kravchenko) uvádza, že 95 - 99% populácie má parazity, ale nevie o tom.