Priebeh:

Klient sleduje celý proces skenovania organizmu od začiatku do konca. Vidí vizualizáciu vlastných anatomických orgánov na monitore. K jeho orgánom sa pridávajú skutočne namerané hodnoty v daný moment. Technológia využíva 6-bodovú stupnicu, ​​ktorá charakterizuje stav orgánov pacienta.

1Excellentná rezerva bunky

2Aktívna bunka - dobrá funkcia, dostatok schopnosti na neutralizovanie toxínov

3Limit bunkovej funkcie - hromadenie toxínov v tkanive

4Preťažená funkcia bunky - bez toxínov poškodené bunky

5Funkčná blokácia buniek - poruchy homeostázy

6Funkčné vady buniek - homeostázy ničenia - úpadok - degenerácia

 Akonáhle sú informácie od pacienta získané, môže Sensitiv Imago diagnostikovať pravdepodobnosť rôznych ochorení v spojení s prítomnosťou baktérií, vírusov a červov a môže odhaliť príčinu. Avšak dôležitejšie je, že môže navrhnúť čo najefektívnejší postup nápravy. V databáze programu, ktorý je priebežne aktualizovaný, sú naharté spektrá tisícov prírodných, potravinových doplnkov a rastlinných prípravkov. Pomocou biorezonančnej metódy (BRT) Imago Sensitiv doporučí liečbu s vysokou presnosťou.

Sensitiv Imago technológia môže pripraviť ošetrujúce prípravky, ktoré používajú "obrátené vlny" . To znamená, že vírusy a baktérie sú ničené "obrátenou" vlnou ich životných informácií uložených vo forme vody, cukru alebo alkoholu. Následne na to začína neodvratná autodeštrukcia týchto mikroorganizmov. Toto je obzvlášť účinné u pacientov s chronickými zdravotnými problémami.

Efektivita liečby sa zvyšuje aj konkrétnym testovaním liekov a potravinových doplnkov pre daného jednotlivca. Imago Sensitiv potom na monitore zobrazuje percentuánu hodnotu zlepšenia, alebo zhoršenia zdravotného stavu pri aplikácii daného lieku, či doplnku stravy.